Brýle Gloryfy

V roce 2004 vyrobil tyrolan Christoph Egger vyrobil svůj první obal na mobil ze silikonu. O nějakou chvilku později si ale klasicky rozsednul brýle na výletě v Indii a tam se zrodil nápad. O rok později se mu podařilo prodat patent na zmíněný kryt na telefon a tak se začal plně věnovat idei o nerozbitných brýlích. Vybavil si celou laboratoř u něj doma v Mayrhofenu u tyrolského Zillertalu a začal produkt vyvýjet. Od té doby vyrobil již mnoho úspěšných sérii Gloryfy brýlí, ale ve výviji jde pořád dál. V 2016 dosáhl dalšího milníku ve vývojí jeho produktu – všechny komponenty, včetně dioprických čoček jsou vyrobeny z nerozbytného  polymeru NBFX™.

Nerozbitné rámečky a skla

Gloryfy obruby G-flex a skla I-Flex se i po silném prohnutí vždy bez poškození vrátí do původního tvaru beze změny jejich užitných vlastností. Tento materiál tedy poskytuje vysokou míru bezpečnosti a komfort pro vaše oči.

Gloryfy sluneční optika

Gloryfy je možno osadit dioptrickými skly I-Flex v rozsahu od -3,5 až do +3,5 dioptrií. Brýle Gloryfy představují výjimečnou kombinaci bezpečnosti, designu i kvality vidění pro váš zrak.

Lehkost materiálu

Velikou výhodou G-Flex materiálu je nízká hmotnost. Svou specifickou hmotností 1,11g/cm2 překonávají brýle Gloryfy běžně používané materiály.

Zakřivení

Zakřivení přední části (Base9) u sportovních brýlí zajišťuje optimální držení na hlavě a uzavření prostoru očí. Samozřejmostí je nejlepší ochrana před slunečním zářením nebo mech. vlivy jako vítr nebo prach.

Design

Spolupráce s umělci a sportovci je již od počátku důležitou součástí světa Gloryfy. Některé modely vznikly přímo ve spolupráci s nimi; za vybranými modely stojí umělci Rich:Art, Lilo Krebernik nebo snowboardová legenda Michi Albin.